Чотири українські команди візьмуть участь у світовому Фіналі зіспортивного програмування

За результатами півфіналу Кубка світу зі спортивного програмування, який відбувся у Бухаресті, на світовому Фіналі ACM ICPC, який відбудеться в Орландо 30 травня 2011 року, Україну представлятимуть 4 команди: Київського національного університету імені Т.Шевченка, Донецького національного університету, Таврійського національного університету імені В.Вернадського і Львівського національного університету імені І.Франка (ЛНУ).



На Фінал запрошені 105 найкращих команд з шести континентів, які вибороли цю можливість серед 8305 команд з 2070 університетів, що представляли 88 країн.

Зазвичай Фінал світу відбувається у березні, цього року він також мав відбутись 3-го березня у Шарм-ель-Шейху, але через революцію в Єгипті організатори змагання прийняли рішення про його перенесення. Відтак Фінал світу зі спортивного програмування відбудеться 30 травня в Орландо.

Спортивне програмування останнім часом дуже стрімко розвивається на пострадянському просторі. Російські команди вже 6 разів ставали чемпіонами світу. Провідними центрами спортивного програмування, звичайно, є університети. В Росії це Московський та Санкт-Петербурзький, але багато університетів з інших міст також дуже сильно виступають і ведуть боротьбу за найвищі місця. Такі високі результати російських команд є результатом тренувальних зборів, які відбуваються у Росії в багатьох регіонах майже цілий рік.

Білорусь на найвищому рівні переважно представляє один університет — Білоруський державний університет.

Високих результатів досягла також команда Грузії.

До недавнього часу Україну представляли два столичних університети — Київський національний університет імені Т.Шевченка (бронза на Фіналі світу 2003 року) та Національний технічний університет України «КПІ», але вже зараз до них приєднались інші університети.

Команда Львівського університету у складі Білецького Василя, Коркуни Остапа та Бабілі Руслана у 2008 році вперше для України на Фіналі світу зі спортивного програмування завоювала золоту медаль. Ці всі результати досягаються завдяки створенню осередків навколо ентузіастів, які займаються розвитком спортивного програмування у своїх університетах.

У Харківському національному університеті радіоелектроніки (ХНУРЕ) вдалось реалізувати ідею тренувальних зборів, які відбуваються з 2008 року. Цього року харківські збори відбувались з 11 по 21 лютого.

Джерело інфи - developers.org.ua

Немає коментарів :

Дописати коментар